Barındırma Hizmeti

Barındırma paketlerimizi her ihtiyaca yönelik olarak dizayn etmeye çalıştık. Farklı ihtiyaçlarınızı bize destek bölümünden ulaştırırsanız istediğiniz özelliklere göre bir paket düzenleyebiliriz. Pakete ait bir özellik yeterli gelmediyse sadece o özelliği değiştirilebiliriz. İstediğiniz zaman paketinizi değiştirebilir, değişim esnasında herhangi bir veri kaybı veya kesinti yaşamazsınız.

 

 

Neden Limitsiz veya Sınırsız Alan ve Trafik Hizmeti Yok?
Hangi yapıyı kullanırsanız kullanın sunucuların bir sınırı vardır. Bu nedenle müşterilerimize olmayan bir hizmeti verreceğimizi söylemek onları yanıltmaktan başka bir şey olmayacaktır. Biz gerçekte sistemsel limitler koymadan alan ve trafik hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Kaldı ki sadece alan ve trafiğin yüksek olması çok yoğun bir sitenin barınması için yeterli olmayabilir. Sonuçta sunucuların işlemci ve RAM sınırlamaları vardır. Eğer sadece bir hesaba tüm kaynaklar ayrılırsa bu adaletsizlik olacaktır. Bu nedenle Barındırma Hizmetlerinde işlemci ve RAM kullanım oranlarını yüksek tutuyoruz ama bu limitleri geçen müşterilerimizi de olması gerektiği gibi VPS veya dedicated sunucu hizmetlerimize yönlendiriyoruz. Böylece müşterilerimizin işleri aksamıyor ve sorun yaşamıyorlar. Önemli olan bir sitenin gerçekten hangi hizmete uygun olduğunu saptamak ve müşterilerimizi en az maliyetle en uygun çözümlere ulaştırmaktır. Sınırsız alan ve trafik verip başka hesapların kullanmadığı hizmetleri havuzdan diğer müşterilerimize kullandırmak satış ahlakımıza aykırı olacaktır.

 

Alan
Sitenizde kullandığınız tüm dosyaların ve maillerinizin toplamını kapsar. Eğer maillerinizi Outlook gibi pop3 destekli programlarla kullanıyor ve sunucuda bırakmıyorsanız alan kullanımıza bu mailler dahil olmaz. Mysql verileri de alan kullanımına dahil değildir. Her paket için ek alan satın alabilirsiniz. Fiyatlar için bize ulaşmanız yeterlidir.

 

Trafik
Sitenize gelen her ziyaretçinin görüntülediği ve indirdiği dosyalar, mail alışverişiniz ve ftp işlemlerinizin toplam hacmi trafik değerinizi oluşturur ve trafik limitinizden düşer. Eğer siteniz trafik limitinizi aşarsa sistem tarafından askıya alınır. Bize haber vererek hemen açılmasını sağlayabilir, gerekirse ek trafik satın alabilirsiniz.

 

Pop3/IMAP Destekli Mail
Tüm paketlerimizde mail desteğimiz vardır. Her bir mailin kotasını cpanel kontrol panelinizden belirleyebilirsiniz. Kotalarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Toplam alan kotanız aşıldığında sistem yeni dosya kabul etmeyecektir. Pop3 destekli olarak maillerinizi kullanırsanız ve sunucuda bırakmazsanız mailleriniz kotanızı neredeyse hiç kullanmaz. IMAP destekli kullanırsanız mailleriniz kotanızı kullanır. Pop3 desteği ile internet bağlantınız olmadığı zamanlarda bile indirdiğiniz mailleri inceleyebilirsiniz. IMAP ise maillerinizi daha çok farklı araçlardan kontrol edenler için idealdir. Paketlerimizdeki mail sayısı ise panelden açabileceğiniz mail adresi adedini ifade eder. İstediğiniz isimle mail adresi açabilirsiniz.

 

Mysql Veritabanı
Tüm paketlerimizde mysql veritabanı desteği vardır. Kullandığınız mysql verisi sunucu yapısını zorlamayacak boyutta olmadıktan sonra kotanızı kullanmaz. Veritabanı sayısı ise farklı uygulamalar için oluşturabileceğiniz veritabanı adedini ifade eder. Veritabanları ek olarak satılmaz. Paket değiştirmeniz gerekir.

 

Alt Alan Adı
Bu özellikle sitenize ait alt bir isim oluşturabilirsiniz. Örneğin alan adınız firmam.com olsun. Özel uygulamalar veya farklı amaçlar için uyelik.firmam.com gibi alt isimler açabilirsiniz. Açılan alt isimler istediğiniz klasöre yönlenebilir. O klasöre yükleme yapmanız yeterli olacaktır.

 

FTP Hesabı
Her pakette müşterilerimize ana ftp hesap bilgileri iletilir. Ftp hesabı ise farklı kullanıcılara da giriş yetkisi vermek isteyen müşterilerimiz için faydalı olacaktır. Her bir ftp hesabı farklı klasörlere atanabilir. Böylece ilgili ftp hesabıyla giriş yapan kullanıcı sadece ona belirlenen klasöre girebilir. Diğer klasörlere erişemez.

 

Eklenebilen Alan Adı
Bu özellik her paketimizde bulunmaz. Örneğin 1 adet ek alan adı özelliğiniz varsa farklı bir alan adınızı aynı barındırma hizmetinde barındırabilirsiniz. Ayrı bir barındırma hizmetine ihtiyacınız olmaz. Eklenen alan adları paketin özelliklerini ortak olarak kullanır. Herhangi bir limit belirlenemez. Eklendiklerinde hesap içindeki bir klasöre yönlenirler ama ayrı bir site gibi çalışırlar. Birden fazla alan adınız varsa ve hepsine ayrı siteler yapacaksanız bu özellikle tek bir paket işinizi görecektir. Bu özellik ek olarak satılmaz. Paket değiştirmeniz gerekir.

 

Park Edilebilen Alan Adı
Bu özellik sadece bir yönlendirmedir. Örneğin com ve net uzantılı 2 adet alan adınız var. Ana alan adınız com olarak kullanılıyor. Ama siz net uzantılı veya farklı bir alan adınızı ana alan adınızdaki siteye yönlendirmek istiyorsunuz. Böylece alan adınızı park ediyorsunuz ve park edilen tüm alan adları aynı siteye yönleniyor.

 

Cpanel
Tüm paketlerimizde cpanel kontrol paneli vardır. Bu panel ile barındırma hizmetinize bağlı her işlemi yapabilirsiniz. Oldukça gelişmiş olmasına rağmen kullanması kolaydır. Müşterilerimizin zorluk çekmemesi için cpanel kullanım kılavuzunu forum sitemizde hazırlıyoruz.

 

Yedekleme
Tüm paketlerimizde yedekleme özelliği bulunuyor. Tüm hesapları her hafta sonu yedekliyor ve 2 hafta saklıyoruz. Aynı zamanda bir yedek uzaktaki bir sunucuda da yedekleniyor. Amacımız olası sorunlarda kaybı en aza indirmek olsa da müşterilerimizin de zaman zaman yedek almalarını öneririz.

 

Teknik Özellikler
Tüm sunucularımızda php 5.3.x veya 5.4.x ve Mysql 5.6.x sürümlerini kullanıyoruz. Genel olarak kullanılan tüm modüller bulunmaktadır. Zend, Pdo_mysql, Ioncube, GD, Imagemagick, Sourceguardian, Curl, Mbstring gibi modüller tüm sunucularımızda yüklüdür. WordPress, joomla, SMF, OSCommerce, Presta ve benzeri bir çok hazır yazılım sunucularımız çalışmaktadır. Tüm sunucularımız Linux tabanladır.