Entegrasyon

E-Ticaret Programı İçeriği

E-Ticaret programımızda başlıca menü içerik yönetimi aşağıdaki gibidir.

 1. Envanter-Ürünler
  Ürün Ekleme
  Kategori ve Marka
  Varyant Ayarları
  Ürün Listesi
  Toplu Ürün Yönetimi
 2. Sipariş Yönetimi
  Siparişler
  Değişim
  İade
 3. Kargo
  Kargo Yönetimi
  Kargo Takip
  Barkod Yazdırma
 4. Raporlama
  Stok Raporu
  Satış Raporu
  Müşteriler
  Muhasebe Raporu

E-Ticaret Web Sitesi Entegrasyonu

 

Envanter Ürün Ekleme
E-Ticaret sitesi hepsiburada n11 gittigidiyor sahibinden sanalpazar trendyol entegrasyon entegre bağlamaÜrün ekleme panelinizden varyantlı ve seçilmiş pazaryerlerine ürün ekleyebileceksiniz.
Ürün ekleme bölümünden ürünlerin resimleri var ise renk gibi bir varyanta veya birden fazla kombine edilmiş varyanta eklenebilecek.

Ürün ekleme bölümünden dilerseniz her ürünü farklı bir kargo firmasına atayabileceğiniz gibi kargo ayarları bölümünden ayarlanmış çeşitli kargo şablonlarını da seçmeli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Ürün ekleme kısmından pazaryeri sitelerinden çekilmiş markalara ve kategorileri seçerek ürünleri ekleyebilirsiniz.
Ürün içerik ve açıklama kısımları html ve görsel eklenebilir özelliktedir.

Kategori ve Marka Yönetimi

Pazaryerlerinden otomatik olarak gelecek marka ve kategorilerin sizin belirlediğiniz marka ve kategoriler ile eşleştirileceği bölüm.

Varyant Ayarları

Varyant ekleme ve çıkartma yapılabilecek alan. Bu alanda her pazaryeri için farklı varyantlar yapılabilmektedir.

Ürün Listeleme

Ürün listeleme kısmı tek sayfada ürün raporu sunabilmektedir. Hangi ürün hangi pazaryerlerinde, hangi fiyata sunulmakta, satış, stok gibi özet bilgileri bulunmaktadır. Aynı listede hızlı düzenleme özelliği bulunmaktadır.

Toplu Ürün Yönetimi.

Ürünlerin kategori, marka, fiyat, stok durumu gibi özellikleri toplu bir şekilde düzenleyebileceğimiz bölüm.

eticaret sitesi pazaryeri entegrasyonuSiparişler
Entegre olmuş pazaryeri mağazalarından her sipariş bu bölümde özet ve sipariş numaraları ile karşımızda olacak. Bu bölümde her pazaryeri mağazası için dilersek ayrı ayrı siparişleri listeleyebilecek dilersek hepsini tek pencereden görebileceğiz.
Mevcut sipariş numarası satırına tıklamamız durumunda siparişin içeriğine erişilebilecek.
Sipariş içeriği bölümünde Siparişi veren, fatura adresi, kargo adresi, siparişler ve adetleri varyantları ile birlikte, tutar ve siparişin kargo özelliklerine kadar tüm özellikleri bulunmakta ve bu siparişler onay sürecine gitmeden önce düzenlenebilir bir biçimde olacaktır.

Neden düzenlenebilir?
Sipariş verildikten bir süre sonra bir çok müşteri fikrini ve adresini değiştirmek isteyebilir bu değişimleri dilerseniz siz hızlı bir biçimde tek tıkla uygulayabilirsiniz.
Değişim ve İade istekleri.

Mevcut pazaryeri entegre sistemlerinde değişim ve iade veri aktarımı bulunmamaktadır. Bu sistemde manuel olarak değişim belirtilecektir. Değişim ve iade yapmak isteyen müşteri sipariş numarası ile sipariş ekrana çağırılıp değiştirilmek veya iadesi yapılacak ürünler işaretlenerek değişimi yapılacaktır.
Aynı panelden değişim faturası kesilebilecektir.

yurtiçi kargo aras kargo mng kargo ups kargo entegrasyonuKargo Yönetimi
E-ticaret programımızda pazaryerleri için belirleyebileceğimiz bir kargo şablonu veya birden fazla kargo şablonu bulunmaktadır. Bu şablonlar dilersek tüm pazaryerlerine aktarılabilir durumda olacaktır.
Örneğin pazarsepeti isimli pazaryeri mağazamıza birden fazla kargo şablonu aktarabileceğiz, veya tek bir kargo şablonunu tüm pazaryerlerindeki mağazalarımıza aktarabileceğiz.

Kargo Takip

Kargoya çıkış yapılan ürünlerin sipariş numarası, alıcı ve takip numarasının listeleneceği ve her tür bilgi ile gelişmiş bir arama motoru ile aranılan kargoya ulaşılabileceğimiz bir bölüm.
Örneğin Ankara iline gönderilen tüm siparişleri veya belirli tarihtekileri arayabileceğimiz gibi arama bölümüne Ankara yazdığımızda içeriğinde Ankara bilgisi olan tüm siparişler karşımıza çıkacak. ( Soyismi Ankara olan bir müşteri bile karşımıza çıkacaktır.) Dilersek detay arama istersek ürün arama yöntemi ile takip numarasına ulaşabileceğiz.
Bu bölümde takip numarasına tek tık yapıldığında karşımıza gelecek ekranda siparişin durumunu, takibini görebileceğiz.

Kargo Barkodu Yazdırma

Siparişi hazırlanmakta olan veya hazır olan paketlenmiş ürünlerimize kargo barkodu yazdırabileceğimiz bölüm. Sade ve hızlı bir şekilde pazaryerleri üzerinden çekilen barkod numaralarını barkod yazıcımıza göndererir.

eticaret sitesi entegre raporları.pngStok Raporu
Stok raporu bölümünde yönetilebilir stok verileri ve anlık olarak stok bilgileri bulunmaktadır.
Stok raporu bölümünde tarihlere göre raporlama, gün sonu stok raporları, günlük satışı yapılan ürün ve miktarları gibi raporlar karşımıza çıkmaktadır.
Örneğin: “Mavi Renkli Akıllı Telefon” ürünümüzden “11.05.2014” tarihinde “7 adet” satıldığını görebileceğiz. Detaylarda ise bu ürünün hangi müşterilerimizin hangi pazaryerlerinden satın aldığını ve teslim tarihi bilgilerine ulaşabiliriz.
Stok bölümünde herhangi bir ürünün stoğunu yöneticiler dışınca kimse değiştiremez. Bu bölüm mevcut muhasebe programı ile birlikte entegre olarak çalıştırılabilir.

Satış Raporu

Satış raporları bölümünde belirlenen tarih aralıklarında tüm ürünlerin veya herhangi bir ürünün
Satış miktarı
Tarih aralıkları
Bölgesel raporlama
Mağaza satış raporları
Senelik satış raporları
Bulunacaktır.

Müşteriler

Müşterilerimizin data kısmının bulunacağı bölüm. Bu bölümden tüm müşteri kayıtlarımıza ve müşteri hareketlerine ulaşabileceğiz.
Müşteri iletişim ve geçmiş dönem siparişleri bu bölümde dışarı ve içeri aktarılabilir bir biçimde bulunacaktır.

Muhasebe Raporu

Muhasebesel rapor bölümü satışı yapılan ürünlerin kazanç, karlılık ve sene sonu istatistiklerinin bulunduğu, bölümdür. Export ve Import özellikleri ile dönemsel satış analizi yapılabilir.
Örneğin 2014 Aralık Ayı raporlarını şemasal bir biçimde karşımıza çıkartır.
Karşımıza çıkan grafik ekranında Her pazaryerinin toplam kazanç, gider ve karlılık oranı karşımıza çıkar.

Pazaryeri Entegrasyonu ve Masaüstü Programı
EntegrasyonMevcut entegrasyon sistemlerinde pazaryeri mağazalarınız kiralık bir e-ticaret sistemi ile entegre olarak çalışır ve e-ticaret sistemi için her ay veya yıl ekstra ödemeler karşınıza çıkar.
Bu ödemelerden bazıları Bant genişliği, trafik, web sitesi özellikleri, ödeme sistemleri olarak uzayıp gider. Herhangi bir web sitesi ile pazaryeri mağazanızı entegre etmek için bir ara programa ihtiyacınız olduğunda 3. bir sistem devreye girer ve sürekli kontrollü bir şekilde çalışması izlenmektedir. Bu ara programlar masaüstü bilgisayarlar yerine sunucu gibi maliyeti yüksek sistemlerde barındırıldığından ekstra olarak 4. bir sisteme ihtiyacınız olur.
Peki bu kalabalıktan nasıl kurtulacaksınız.
Gelişen teknoloji ve yazılım sistemleri ile birlikte insanların bilgisayar kullanımının dahi azalması ve mobil olarak interneti kullanması gibi ileri tarihlerde belki de e-ticaret sitelerine ihtiyaç duyulmayacak ve operasyonlar mobil ve masa üstü programlardan yapılabilir duruma gelecek.
Pazaryeri Masaüstü Programı
Nasıl Çalışır?
Masaüstü ve mobil olarak kurulacak program pazaryeri mağazalarınızın api kodları ile entegre bir şekilde çalışarak pazaryeri mağazalarınızın tümüne veya dilerseniz seçebileceğiniz herhangi mağazalara ürünleri varyantlı ve stoklu bir şekilde yüklemenize ve çıkartmanıza olanak sağlayacaktır.
Stok Kontrolü ve Muhasebe
E-Ticaret sistemlerinde en önemli ve sorumluluk gerektiren bir diğer iş stok yönetimi ve muhasebedir. Mevcut program ile stok kontrolü sürekli göz önünde olacağından elinizde bulunmayan envanterlerin satışını kapatabilir veya stoklarını güncelleyebilirsiniz.
Mevcut programda ön muhasebe ve hesaplamaları, raporlamaları yapabileceğiniz için muhasebe programlarınız dışınca istediğiniz zaman satış analizi ve hesaplama yapabileceksiniz.
Kargo Entegrasyon ve Barkod
Mevcut yazılım dilerseniz kargo ile entegre bir şekilde çalışarak onaylanmış tüm siparişleri otomatik veya manuel bir şekilde birden fazla alternatif kargo firmasına veri transferi yapabilmektedir ve barkod yazıcınıza barkod olarak çıktı alabilmenizi sağlayacak veriyi gönderebilmektedir.
Program e-ticaret siteleri ile entegre çalıştığı için çeşitli kargo panellerinden müşterilerinize sürekli takip numarası iletmenize gerek kalmayacaktır.